«Գրականության և արվեստի միաձուլում» խորագրով ցուցահանդես-միջոցառում «Շիրակի մարզային գրադարան» ՊՈԱԿ-ում
Գրադարանի «Վերնահարկ» սրահում ՀՀ ԿԳՄՍՆ «Ընտանիք» ՄՊՍ կենտրոնի մանրանկարչության խմբակի սաները ներկայացրին գրական ստեղծագործությունների ընկալումը արվեստագիտության տեսանկյունից:
Այցելություն «Ռադիո Մարիամ»
Ռադիոյի միջազգային օրվան նվիրված «Մեդիան և մարդիկ» խորագրով ծրագրի շրջանակում՝ մեդիագրագիտության, ստեղծագործական լրագրության, բարեկրթության և խոսքի վարպետության խմբակի սաներն այցելեցին «Ռադիո Մարիամ»:
Տեառնընդառաջի տոնը գործընկերների հետ
Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին՝ փետրվարի 14-ին, նշում է Տեառնընդառաջի տոնը՝ 40-օրական Հիսուսի ընծայումը Տաճարին: Տեառնընդառաջն այլ կերպ անվանվում է նաև Տրնդեզ:
«Ոճաբան, վարսահարդարի հաջողության գաղտնիքը» վարպետաց դաս
«Ընտանիք» ՄՊՍ կենտրոնի փափուկ հմտությունների և վարսավիրական արվեստի խմբակների սաներն այցելեցին «ԱՐՏ» գեղեցկության սրահ:
«Հայրենիքին քո ուժը տուր» խորագրով ցուցահանդես
«Հայրենիքին քո ուժը տուր» խորագրով ցուցահանդեսը Գյումրու «BenArt» արվեստանոցում բացվեց մեկ րոպե լռության հարգանքի տուրքով՝ արցախյան երեք պատերազմներում զոհված հերոսների հիշատակին:
«Ամեն մի հայ Հայաստան է» խորագրով սեմինար-միջոցառում
Նորանկախ պետականության ամենամեծ նվաճումը՝ Հայոց բանակի կազմավորումն է: Հունվարի 28-ը թերևս յուրաքանչյուրիս տոնն է, և կենտրոնում անցկացված՝ «Ամեն մի հայ Հայաստան է» խորագրով սեմինար-միջոցառումը նվիրումն է այն հայորդիների, ովքեր երկրի անվտանգության ու պաշտպանության թիվ մեկ երաշխավորն են: